Niedziela, 2021-04-11, 13:31:40
ŚLĄSKA AMATORSKA LIGA HOKEJA
Sezon 2014/2015 WGiD Regulamin
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Formularz logowania

       REGULAMIN ŚLĄSKIEJ LIGI HOKEJA NA LODZIE AMATORSKIEJ ORAZ OPEN

                                            SEZON ROZGRYWEK 2014/2015

 1.W ROZGRYWKACH ŚLĄSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI HOKEJA NA LODZIE ORAZ ŚLĄSKIEJ LIGI HOKEJA NA LODZIE OPEN, MOGĄ UCZESTNICZYĆ DRUŻYNY KTÓRE PRZEZ ZGŁOSZENIE SWOJEGO UDZIAŁU DO DNIA 31-08-2014 NA ADRESY

   email: cali78.m@wp.pl oraz necco@necco.pl  ,A TAKŻE WPŁATĘ UBEZPIECZENIA OC LIGI, W KWOCIE 100 PLN (STO) DO DNIA 10-09-2014 ORAZ OPŁATĘ ORGANIZACYJNĄ 10 PLN (DZIESIĘĆ) OD KAŻDEGO ZAWODNIKA DRUŻYNY(osobno każda z lig)   DO DNIA : 15-10-2014, POTWIERDZĄ AKCEPTACJĘ NASZEGO REGULAMINU I JEGO ZMIAN PRZYJĘTYCH NA SPOTKANIU DNIA: 22-08-2014, A TYM SAMYM WYRAŻĄ CHĘĆ UCZESTNICTWA, W NASZYCH ROZGRYWKACH NA JEGO ZASADACH. Przypominamy, że w przypadku negatywnej weryfikacji, bądź wycofania się zawodnika z dalszej gry ligowej, kwota wpisowego nie będzie zwracana.

A. Składy drużyn należy podać do dnia : 10-09-2014

   LOSOWANIE ,,DRABINKI'' ROZGRYWEK ODBĘDZIE SIĘ DNIA: 12-09-2014

   ROZGRYWKI ROZPOCZYNAMY, W DNIACH: 27-28.09.2014

B. Każda drużyna (AMATOR , OPEN) zobowiązana jest do podania na powyższe adresy mailowe kontaktu z trzema jej ,,decyzyjnymi'' przedstawicielami.
   Koniecznie proszę podać następujące informacje: drużyna i jej status (AMATOR,OPEN), imię i nazwisko, funkcja (np. kierownik, trener, kapitan itp.), numer telefonu, adres email.

C. WPŁAT DOKONUJEMY NA KONTO:

   P. MIROSŁAW NIEDBAŁA

   UL.WOJTALEWICZA 1 / 1

   40-749 KATOWICE

   70 1560 1111 0000  9410 0003 1697

   UWAGA: w opisie proszę podać formę potwierdzenia wpłat KP lub RACHUNEK oraz dane podmiotu i  adres wysyłki.

D. Celem rozgrywek jest wyłonienie najlepszej drużyny sezonu 2014/2015 ligi Amatorskiej i Open po rozegraniu 2 rund meczy w/g układu :

   LIGA AMATORÓW : podzielona na dwie grupy A i B. Pierwsze 4 (cztery) drużyny ubiegłego sezonu zostają rozstawione (grupa A to miejsca 1+3, grupa B to miejsca 2+4). Miejsca od 5 do 10 tworzą pary, w których drużyny przez losowanie zostaną przydzielone do poszczególnych grup. Drużyny, przystępujące do naszej ligi pierwszy raz, zostaną rozlosowane, w ostatniej kolejności.W grupach gramy na zasadzie każdy z każdym, jako gospodarz i jako gość (mecz + rewanż). Po tej fazie rozgrywek dochodzi do podziału na grupy: medalową (pierwsze cztery drużyny grup A+B=8) oraz zamykającą (po dwie ostatnie drużyny grup A+B=4). Mecze fazy  PLAY OFF zostaną rozegrane, w układzie dwumeczu (mecz+rewanż) oraz do dwóch wygranych spotkań. Dwumecz z brakiem werdyktu ostatecznie rozstrzygają karne, w drugim meczu (po 3) lub ZŁOTY GOL (po 1). Gospodarzem pierwszego meczu jest zawsze drużyna mająca wyższe miejsce, w tabeli.

   GRUPA ZAMYKAJĄCA (4 mecze każdy o miejsca 9-12):

   GRUPA MEDALOWA (minimum 6 meczów każdy o miejsca 1-8):

ZGODNIE Z PONIŻEJ ZAMIESZCZONĄ TABELĄ:

FAZA                     

Skrót  

Drużyny              

 MECZ  

1

 2

3

ĆWIERĆFINAŁY

ĆF 1

(A-1) vs (B-4)

D

W

 

 

ĆF 2

(A-2) vs (B-3)

D

W

 

 

ĆF 3

(B-2) vs (A-3)

D

W

 

 

ĆF 4

(B-1) vs (A-4)

D

W

 

 

 

 

 

 

 

PÓŁFINAŁY

PF 1

Z ĆF1 vs Z ĆF 3

D

W

D

 

PF 2

Z ĆF2 vs Z ĆF 4

D

W

D

 

 

 

 

 

 

O miejsca 5-8

5/8

P ĆF 1 vs P ĆF 3

D

W

 

O miejsca 5-8

5/8

P ĆF 2 vs P ĆF 4

D

W

 

 

 

 

 

 

 

O miejsca 9-12

9/12

(A-5) vs (B-6)

D

W

 

O miejsca 9-12

9/12

(A-6 ) vs (B-5)

D

W

 

 

 

 

 

 

 

FINAŁ

1/2

Z PF 1 vs Z PF 2

D

W

D

O 3 miejsce

3/4

P PF 1 vs P PF 2

D

W

D

O 5 miejsce

5/6

Z 5/8 vs Z 5/8

D

W

 

O 7 miejsce

7/8

P 5/8 vs P 5/8

D

W

 

O 9 miejsce

9/10

Z 9/12 - Z 9/12

D

W

 

O 11 miejsce

11/12

P 9/12 - P 9/12

D

W

 

 

LIGA OPEN: pierwsza runda jako jedna grupa rozgrywa mecze: każdy z każdym...mecz+rewanż. Po zakończeniu tego etapu, przystępujemy do rundy finałowej, w której drużyny z miejsc 1 i 2 zagrają o pierwsze miejsce, zgodnie z zasadą do 2 wygranych meczów. Natomiast drużyny z miejsc 3,4 zagrają o miejsce 3, także do dwóch wygranych meczy. Drużyna zajmująca 5 miejsce po pierwszej fazie rozgrywek, kończy je na tym etapie.

E. Organem właściwym do rozpatrywania wszystkich spraw związanych z regulaminem, karami oraz tematami spornymi jest WGiD ŚALH i OPEN powołany przez zgromadzenie drużyn na dany sezon. W sezonie 2014/2015 są to:
I.  MICHAŁ BEM – DRUŻYNA DRAGONS TYCHY
II. BOGUSŁAW DITTRICH – DRUŻYNA NAPRZÓD JANÓW
III.TOMASZ PIETRZYK – DRUŻYNA POLONIA BYTOM

F. Celem funkcjonowania wydziału jest  utrzymanie dyscypliny ligi, zwłaszcza odsunięcie od naszej zabawy wszystkich brutalnie grających zawodników oraz osób i drużyn ewidentnie łamiących niniejszy regulamin z szczególnym uwzględnieniem zasad  FAIR PLAY.

G. Za kary meczu, zależnie od ich charakteru, na zawodników będą nakładane indywidualne zawieszenia na 1,2,3 mecze, całą pierwszą rundę, do końca danego sezonu, bądź całkowity zakaz uczestnictwa, w naszej lidze.

H. Za nadmierną ilość kar mniejszych tzn. powyżej 60 minut, przypadających indywidualnie na zawodnika, w danej rundzie, wynikających (także) z uwzględnienia rozszerzenia 2 + x..., wydział dyscypliny przewiduje możliwość nałożenia kary zgodnie z  Art.1.punkt G

   Kary meczu X + 20 rozpatrywane są osobno.

I. NAJWIĘCEJ BRUTALNYCH FAULI BYŁO PODCZAS ATAKU PRZY BANDZIE NA PLECY PRZECIWNIKA (RZUCENIE NA BANDĘ), A TAKŻE PODCZAS DOJAZDU 2 ŚCIGAJĄCYCH SIĘ PO KRAŻĘK ZAWODNIKÓW NA CAŁEJ DŁUGOŚCI    LODOWISKA - ZA LINIĘ BRAMKOWĄ (prosimy zatem o rozmowę edukacyjną,w gronie drużyny,a w przypadku nr dwa o delikatne odpuszczenie na rzecz drużyny broniącej po danej stronie lodowiska, jako ,,gentelmańska'' umowa, aby zminimalizować możliwość rzucania zawodnika na bandę przy pełnej prędkości).

J. dodatkowo wydział dyscypliny za brutalną grę lub odstępstwa od regulaminu może nałożyć na daną drużynę karę finansową od 100 do 500 PLN na cele statutowe ligi, pod rygorem dyskwalifikacji drużyny jeśli do 14 dni od postanowienia nie dokona przelewu na konto organizatora.

K. Zawodnik zawieszony, nie może brać udziału ,w  kolejnym wynikającym z terminarza meczu (zgodnie z ilością zawieszeń 1,2,3,+...+) a jeśli gra, w obu ligach, zobowiązany jest opuścić mecze, w ilości zgodnej z  karą w lidze, gdzie została ona nałożona (np. amator) oraz najbliższy mecz (jeden) ligi równoległej ( np. w tym przypadku OPEN)jeśli jest rozgrywany, w czasie obejmującym zawieszenie.

L. Zawodnik który otrzymał karę meczu, obligatoryjnie nie może wziąć udziału, w najbliższym meczu danej ligi, w czasie poprzedzającym powiadomienie  WGiD o jej zaistnieniu i podjęcie przez WGiD decyzji o rozmiarze zawieszenia (automatycznie rozpoczyna się okres kary minimalnej-1 mecz)

Ł. Istnieje możliwość odwołania się od postanowień WGiD SALH i OPEN, w celu głębszego wyjaśnienia danej sprawy (do 2 dni od otrzymania postanowienia pierwszego), jednak postanowienie po odwołaniu jest ostateczne i niepodważalne (tryb odwołania przedłuża czas zapłaty kar finansowych o czas jego trwania,czyli kolejne 7 do 14 dni).

M. Możliwość odwołań nie obejmuje kar za brutalną grę, związanych z  zawieszeniami uczestnictwa zawodników, w meczach.

2.Skład drużyny ( nieograniczony ilościowo ) powinien zawierać czytelnie: nazwę drużyny i  miasto które reprezentuje, imię i nazwisko oraz pozycja każdego zawodnika (bramkarz, napastnik,obrońca), oznaczenie kapitana i jego asystenta ( lub 2), pesel (informujący nas także o dacie urodzenia danego zawodnika), adres zamieszkania (do celów statystycznych i ewentualnych ubezpieczeniowych), status zawodnika (ligowiec, junior, amator -zgodny z opisem regulaminowym), numer telefonu oraz adres email (do minimum trzech osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie danej drużyny, w kolejności kompetencji).

A. Dane teleadresowe, za wyjątkiem miasta zamieszkania nie będą udostępniane osobom trzecim i pozostaną, w zasobach organizatora oraz wydziału dyscypliny SALH.

3.Weryfikacja zawodników zgłoszonych i biorących udział,w meczach jest możliwa przez cały czas trwania rozgrywek, od dnia udostępnienia składów poszczególnych drużyn biorących udział, w rozgrywkach, do dnia zakończenia pierwszej rundy i podania jej oficjalnych, ostatecznych wyników przez zarząd SALH.

A. Weryfikacja zawodników nowych (nie wpisanych na listach pierwszej rundy) zgłoszonych do drugiej rundy i biorących udział, w meczach jest możliwa od dnia udostępnienia aktualnych składów poszczególnych drużyn, do dnia poprzedzającego mecz rewanżowy pierwszych spotkań danej drużyny, w drugiej rundzie (dot. PLAY OFF). Nowi zawodnicy powinni być zgłoszeni najpóźniej 2 dni przed kalendarzowym rozpoczęciem drugiej rundy tj. do dnia 15-01-2015

B. Weryfikacja może nastąpić na  podstawie dowolnych, legalnych dokumentów związanych z działalnością organizacji hokejowych takich jak: karta zawodnika, raport z meczu, dokumenty klubowe, skarb kibica, artykuł prasowy itp.)

C. w/w dokumenty mogą dotyczyć krajowych, regionalnych oraz ogólnopolskich bądź zagranicznych związków hokejowych. 

D. Podstawowa weryfikacja własnych zawodników jest wewnętrznym obowiązkiem każdej z drużyn, przez co ponoszą one  pełną odpowiedzialność za ich legalne uczestnictwo, w naszych rozgrywkach. Drużyny biorą także na siebie skutki kar nałożonych przez wydział dyscypliny za grę zawodników wbrew zasadom regulaminu.

E. Zawodników widniejących na listach poszczególnych drużyn sezonu 2013/2014 uznajemy za zweryfikowanych do chwili uznania ewentualnych, nowych faktów o ich statusie. Zatem  ich negatywna weryfikacja nie skutkuje, w sezonie 2014/2015 utratą wszystkich punktów za mecze, w których brali udział, lecz karą zgodnie z regulaminem art. 4, punkt A,B,C.

F. Nowych zawodników, którzy jeszcze nigdy nie występowali, w naszej lidze, weryfikujemy do dnia rozpoczęcia rozgrywek tj. 27-28.09.2014, następnie obejmuje ich prawo regulaminowe Art. 4, punkt A,B,C.

4.Jeżeli, w drużynie podczas trwania rozgrywek stwierdzi się fakt uczestnictwa zawodnika nieuprawnionego regulaminowo do gry (negatywnie zweryfikowany , nie będący w składzie), będzie to skutkowało:

A. Utratą 3 punktów zgodnie ze stanem ich posiadania przez daną drużynę na dany czas (stan po meczu zweryfikowanym) oraz punktów za bramki i asysty z danego meczu.

B. Dyskwalifikacją nieuprawnionego zawodnika do końca danego sezonu wraz z zawieszeniem praw jego uczestnictwa, w danej lidze (AMATOR ,OPEN).

5.Organem decyzyjnym w/w sprawach jest powołany przez uczestników ligi, wydział dyscypliny (WGiD ŚALH i OPEN).

6.Mecze są rozgrywane zgodnie z obowiązującymi przepisami PZHL, dostosowanymi do naszych potrzeb:

A. CZAS TRWANIA MECZU TO 3 TERCJE PO 15 MINUT  CZASU ZATRZYMYWANEGO

B. ZABRANIA SIĘ ATAKOWANIA CIAŁEM PODCZAS GRY

C. DOPUSZCZA SIĘ STOSOWANIE STRZAŁU  Z TZW. KLEPKI, JEŚLI UNIESIENIE KIJA HOKEJOWEGO NIE PRZEKROCZYŁO LINII (WYSKOŚCI) KOLAN.

D.DRUŻYNY SĄ ZOBOWIĄZANE DO POWIADOMIENIA PRZECIWNIKA O DACIE I GODZINIE SPOTKANIA NAJPÓŹNIEJ NA 6 DNI PRZED JEGO ROZPOCZĘCIEM (dla spotkań wynikających z kalendarza rozgrywek, czyli poniedziałek dla terminu nadchodząca sobota i niedziela)

E. Terminem ostatecznym dla odwołania spotkania wynikającego z kalendarza rozgrywek bądź umówionego między stronami z powiadomieniem WGiD, jest 5 dni przed datą jego rozegrania.

F. Inne terminy powiadamiania i odwołania dopuszcza tylko umowa stron uczestniczących, w danym meczu, po wcześniejszym powiadomieniu telefonicznym i email WGiD ligi przez obie strony.

G Każda drużyna ma prawo do dwukrotnego odwołania meczu z dowolnym przeciwnikiem tylko (2)dwa razy, w pierwszej rundzie oraz jeden raz, w każdej z faz rundy PLAY OFF zgodnie z powyższymi terminami, bez podania przyczyn. Spotkania te muszą zostać rozegrane do końca terminu kalendarzowego, regulaminowego zakończenia danej rundy.  

H.WSZYSTKIE UMÓWIONE, CO DO DATY I GODZINY SPOTKANIA, POWINNY BYĆ BEZZWŁOCZNIE ZGŁOSZONE eMAILOWO I  POTWIERDZONE TELEFONICZNIE POD PODANE KONTAKTY WGiD NASZEJ LIGI. necco@necco.pl oraz cali78.m@wp.pl  SKĄD TRAFIĄ NA NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ.

6.Zawodnicy ligi amatorskiej i open muszą posiadać kompletny sprzęt hokejowy. Stwierdzony brak jakiegokolwiek elementu powoduje nałożenie na zawodnika 2 minut kary mniejszej. W lidze Open istnieje możliwość przedmeczowego kompromisu kapitanów. tj. zgoda przeciwnika jako jedyny warunek dopuszczenia u zawodnika braku np. bodików.

7.W meczach mogą występować drużyny składające się z zawodników, w liczbie maksimum 25+2, a  minimum 8 + 1

A. Gospodarz jest zobowiązany do zapewnienia drużynie przyjezdnej zamykanej na klucz szatni   oraz krążków na czas rozgrzewki, w ilości minimum 20 sztuk.

8.Pod pojęciem AMATOR rozumiemy:

A. Zawodnika dowolnej płci ,posiadającego obywatelstwo polskie, który ukończył 18 rok życia (decyduje data urodzenia) i nie brał udziału,w rozgrywkach grup młodzieżowych oraz seniorów żadnego szczebla.

B. Zawodnika, który brał udział,w rozgrywkach grup młodzieżowych wyłącznie poniżej "CLJ" pod warunkiem jak wyżej.

C. JUNIORA MŁODSZEGO, jeśli od jego ostatniego sezonu gry upłynęły (2) dwa sezony przerwy. CZYLI JEŚLI GRAŁ W SEZONIE 2011/2012, MA KARENCJĘ 2012/2013 – 2013/2014 I DO NASZEJ LIGI MOŻE PRZYSTĄPIĆ,W SEZONIE 2014/2015

D. Zawodnika "CLJ" pod warunkiem, że ukończył 26 lat -kalendarzowo (czyli zawodnik, który ukończył 26 lat 26-09-2014, może uczestniczyć,w naszych rozgrywkach od 27-09-2014 )

E. Bramkarzy na tejże pozycji, którzy z różnych przyczyn brali udział,w rozgrywkach I, II lub PLH do ukończenia,w ostatnim sezonie gry 21 lat kalendarzowo i mających 12 lat przerwy od ostatniego spotkania ligowego (czyli zawodnik może grać po ukończeniu 33 roku życia, w/g sztywnej reguły 21 + 12 LAT)

F. Bramkarzy na tejże pozycji, którzy brali udział, w rozgrywkach I,II lub PLH  będąc czynnymi ich uczestnikami, a ukończyli 50 lat (decyduje data urodzenia)

G. Zawodnika II ligi od sezonu 2011/2012

9.POD POJĘCIEM LIGOWIEC ROZUMIEMY :

A. Zawodnika dowolnej płci,który ukończył 18 lat, brał udział w rozgrywkach seniorów dowolnego szczebla (I liga, II liga, PLH)

10.Do gry,w lidze OPEN dopuszcza się zawodników z przeszłością ligową pod warunkiem odstępu (3) trzech sezonów od ostatniego występu ligowego. Czyli jeśli dany zawodnik grał, w sezonie 2010/2011, ma karencję 2011/2012 – 2012/2013 – 2013/2014 , do naszej ligi może przystąpić, w sezonie 2014/2015

A. Amatorów zgodnie z wymienionym powyżej ART. 8

B. Zawodników wszystkich drużyn juniorskich od juniora młodszego po ,,CLJ,, pod warunkiem, że ukończyli 18 lat i mają 3 (trzy) sezony przerwy od ostatniego sezonu gry (czyli zawodnik który grał,w sezonie 2010/11 odpoczywa, w sezonie 2011/12 , 2012/13 oraz 2013/14, może uczestniczyć,w naszych rozgrywkach od sezonu 2014/15) 

11.KAŻDY ZAWODNIK GRA NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ I MUSI POSIADAĆ WŁASNE UBEZPIECZENIE OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW, TAK, W DRODZE JAK I PODCZAS SPOTKAŃ LIGOWYCH .

12.Drużyny mają obowiązek rozgrywania meczy na swoich macierzystych  lodowiskach, wyjątkiem jest porozumienie przedstawicieli drużyn o którym poinformowano min. 3 dni przed terminem meczu wydział dyscypliny SALH oraz OPEN (email + telefon) .

A. Każdy zawodnik powinien posiadać przy sobie przed meczem dowód tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport) dla celów weryfikacyjnych

B. Przed lub podczas meczu drużyny mogą sprawdzić dowolną ilość zawodników drużyny przeciwnej,w obecności kapitanów lub sędziego, jako świadka.(w/g dowodu)

13.Drużyny odwołując spotkanie muszą to zrobić minimum 5 dni przed terminem jego rozpoczęcia. Mecz uznaje się za odwołany po poinformowaniu, w/w terminie drużyny przeciwnej oraz WGiD (email + telefon). 

14. W przypadku nie stawienia się drużyny na dany mecz ligowy, w wyznaczonym wcześniej terminie :

A. Przyznany zostaje walkower, czyli 2 punkty oraz 0:5 stosunku bramkowego na niekorzyść drużyny, która zawiniła.

B. Drużyna która dwa razy, w danym sezonie nie stawi się na umówione spotkanie zostanie zdyskwalifikowana, a wszystkie rozegrane przez nią mecze, zostaną potraktowane jako walkowery.

C. Winowajca poniesie karę finansową, w wysokości 150, 00 PLN płatną do 14 dni od daty nie rozegranego meczu, na cele statutowe ligi 

15.Dla ligi OPEN na rozegranie każdej kolejki spotkań wyznaczono termin 14 dni, odwołane spotkania muszą zostać rozegrane do dnia  15.02.2015

A. Początek ligi OPEN (I kolejka) wyznaczono na dni: 27-28.09.2014 oraz  06-07.10.2014

B. Ostateczny termin rozegrania meczów I rundy sezonu 2014/2015 dla ligi OPEN upływa 15.02.2015 ,po tym terminie zostaną przyznane walkowery na niekorzyść winnych odwołania spotkań.

16. Dla ligi amatorskiej na rozegranie każdej kolejki spotkań wyznaczono termin 7 dni, regulaminowe i odwołane spotkania muszą zostać rozegrane do dnia  11.01.2015, po tym terminie zostaną przyznane walkowery na niekorzyść winnych odwołania spotkań.

A. Początek ligi amatorskiej (I kolejka) wyznaczono na dzień:27-28.09.2014

B. terminy kalendarzowe rozgrywek fazy PLAY OFF są następujące :

Fazę PLAY OFF rozpoczynamy zgodnie z załączoną na dzień 12-01-2015 tabelą.
Część ćwierćfinałową należy rozegrać, w terminach od : 17-18.01. do 31.01. - 01.02.2015, pamiętając o godzinach treningowych.
Część półfinałową należy rozegrać, w terminach od : 07 - 08.02. do 21 - 22.02.2015, pamiętając o godzinach treningowych.
Część finałową należy rozegrać, w terminach od : 28.02 - 01.03 do 28 - 29.03.2015.
Fazę PLAY OFF dzielimy systemowo na części: dwumecz (mecz+rewanż) oraz do dwóch wygranych spotkań.
Oznaczenia są dostępne, w tabeli !!!
W przypadku braku rozstrzygnięcia, w dwumeczu ( 0:1 i 1:0), o kolejności, w tabeli decydują rzuty karne, strzelane podczas drugiego meczu w/g zasady PO 3 i dalej do ZŁOTEGO GOLA (PO 1)

17. Powyższe terminy są nieprzekraczalne, nierozegrane mecze będą rozstrzygane jako walkowery zgodnie z postanowieniami WGiD naszej ligi.

18.Na 15 minut przed rozpoczęciem każdego spotkania, drużyny składają u sędziego zawodów listę zawodników biorących udział ,w meczu.

A. Niedopełnienie tego obowiązku skutkuje przyznaniem walkowera drużynie przeciwnej.

B. Drużyny są zobowiązane do czytelnego wypełnienia meczowej listy zawodników bez ksywek i zdrobnień, drukowanymi literami zgodnie z danymi z dowodu osobistego danego zawodnika (odstępstwo od tej reguły, może spowodować zawieszenie ubezpieczenia zawodnika)

C. Wszystkie drużyny są zobowiązane pod rygorem przyznania "walkowera" (za dany mecz) do przesłania na adres:necco@necco.pl protokołu sędziowskiego z danego meczu, w terminie nieprzekraczalnym: 2 dni od jego zakończenia oraz potwierdzenie tego faktu telefonicznie z odpowiedzialnym za w/w w WGiD.(personalia i numer telefonu osoby odpowiedzialnej do wiadomości drużyn).

19.Mecz powinno sędziować 2 sędziów, wyjątkiem jest zgoda przedstawicieli drużyn biorących udział,w meczu na 1 osobową reprezentację sędziowską.

A.W przypadku dowolnych kłopotów z rozpoczęciem meczu, nieprzekraczalny czas oczekiwania na gotowość przeciwnika wynosi 30 minut od momentu pierwotnie ustalonej godziny jego rozpoczęcia.

20. W przypadku kluczowych dla ostatecznego podziału miejsc, w tabeli lub ryzyka zbyt ostrej rywalizacji o punkty, (AMATORSKA dwa razy, w danej rundzie, OPEN jeden raz) drużyna Gości może wystąpić do WGiD SALH o zmianę składu sędziowskiego (jednak nie później niż 6 dni przed danym meczem).

21.Po zakończeniu danej rundy, zmiany przynależności do danej drużyny może dokonać nie więcej niż 3 (trzech) jej zawodników .

22. O kolejności miejsc zajętych, w lidze amatorskiej jak i open decyduje suma zdobytych, w całym sezonie punktów.

A. Za zwycięstwo ,w danym meczu 2 punkty , za remis 1 punkt.

B. Przy braku rozstrzygnięcia  decyduje ilość bramek zdobytych, w bezpośrednich pojedynkach (promujemy tego kto strzelił ich więcej.)

C. Przy dalszym braku rozstrzygnięcia, decyduje ilość bramek straconych, w bezpośrednich pojedynkach(promujemy tego kto stracił ich mniej).

D. Przy dalszym braku rozstrzygnięcia  decyduje różnica bramek z całego sezonu zdobytych i straconych we wszystkich spotkaniach tzw. stosunek bramek zdobytych do straconych. (Promujemy tego kto ma lepszy bilans in plus ) .

E. W przypadku dalszego braku werdyktu o dalszym postępowaniu decyduje WGiD SALH 

23.Zgodność protestów z regulaminem ŚLH AMATOR i OPEN ocenia WGiD ŚALH (powołany przez uczestników ligi zwykłą większością głosów)

24.Kwestie sporne nie ujęte ,w regulaminie rozpatrywać będzie także WGiD SALH (powołany jak powyżej)

A. Decyzje jako nieodwołalne, będą podejmowane zwykłą większością głosów.

25.NA ZAKONCZENIE ROZGRYWEK PRZEWIDZAINO DYPLOMY DLA WSZYSTKICH DRUŻYN BIORĄCYCH UDZIAŁ ,W ROZGRYWKACH ORAZ NAGRODY GŁÓWNE DLA TRZECH NAJLEPSZYCH DRUŻYN,W POSTACI PUCHARÓW. NATOMIAST     ZAWODNICY DRUŻYN PREMIOWANYCH PUCHARAMI OTRZYMAJĄ NAGRODY INDYWIDUALNE,W POSTACI MEDALI.

A.DODATKOWO, JAK OD ZESZŁEGO ROKU WALCZYMY O NAGRODĘ FAIR PLAY LIGI OPEN I AMATOR DLA DRUŻYN, KTÓRE W CAŁYM SEZONIE MIAŁY NAJMNIEJSZĄ ILOŚĆ KAR oraz ANTY FAIR PLAY za największa ilość kar, która skutkuje opieką nad ligowymi KAKTUSAMI, aż do zakończenia kolejnego sezonu.

B.PRZYGOTOWANO TAKŻE NAGRODĘ DLA KRÓLA STRZELCÓW POSZCZEGÓLNYCH LIG ORAZ NAJLEPSZYCH BRAMKARZY OBU LIG (wybranych przez głosowanie drużyn).

Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Kwiecień 2021  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Archiwum wpisów

Copyright MyCorp © 2021