Niedziela, 2021-04-11, 14:19:11
ŚLĄSKA AMATORSKA LIGA HOKEJA
Sezon 2015/2016
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Formularz logowania

Zakończenie Sezonu 2015/2016

Tradycyjnie jak co roku towarzyskim meczem oraz wręczeniem medali, nagród drużynowych jak i indywidualnych podsumowaliśmy kończący się sezon 2015/2016, co miało miejsce 07-go maja na lodowisku w Janowie.
Organizatorzy w tym roku postanowili zmienić formułę i zamiast dotychczas rozgrywanego spotkania pomiędzy drużynami złożonymi ze stosunkowo przypadkowo dobranych ze sobą reprezentantów wszystkich drużyn, tym razem rozegrano mecz pomiędzy obecnym mistrzem Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja czyli pierwszą drużyną Zagłębia Sosnowiec, a drużyną złożoną z reprezentantów pozostałych drużyn. No i wygląda na to że taka właśnie formuła przyjęła się i będzie kontynuowana w najbliższych latach.
Co do samego meczu, który trwał 2 x 16 minut bez zatrzymywania czasu, można powiedzieć że był wyrównany aczkolwiek widać było większe zgranie ekipy z Sosnowca, która przecież trenowała i grała ze sobą cały sezon. Potwierdziła ona, że tytuł mistrza ŚALH trafił do niej nieprzypadkowo, odnosząc zwycięstwo 5:3. Po meczu rozegrano również serię rzutów karnych w której jednak lepsi okazali się zawodnicy reprezentacji ŚALH.


Zagłębie Sosnowiec I - Reprezentacja ŚALH 5:3: 1:0 Juszczyk - Ciepliński; 2:0 Kaleta - Tokarz L.; 2:1 Adamus - Kaczmarczyk;
3:1 Madeksza; 4:1 Owczarek - Kisiel; 5:1 Dziwosz - Madeksza; 5:2 Sikorski - Kamuda Michał - Dzięgiel; 5:3 Klich - Pawlas

Po meczu odbyło się wręczenie nagród laureatom ligi, ale nie tylko, gdyż Organizatorzy w tym roku pomyśleli również o pamiątkach dla wszystkich drużyn uczestniczących w zabawie, przygotowując okolicznościowe proporczyki spersonalizowane, dla każdej z drużyn z logiem każdej z nich oraz klasyfikacją końcową. Dodatkową atrakcją podczas zakończenia, było rozlosowanie 3-ch kuponów o wartości 500,-zł każdy, do wydania w sklepie hokejowym Fair Play w Sosnowcu. Do udziału w losowaniu uprawnione były drużyny, które wysłały swoich przedstawicieli na oficjalne zakończenie ligi, a szczęście podczas losowania sprzyjało drużynom: Zagłębia Sosnowiec I, Naprzodu Janów oraz Unii Oświęcim.
 

           

Jak widać zbierane przez lata doświadczenie organizacyjne, pozwala również na podnoszenie jakości organizacji naszej ligi i pamiętajmy wszyscy o tym, że Ci którzy Organizują to przedsięwzięcie lub w jakikolwiek sposób je wspierają, tak naprawdę robią to tylko i wyłącznie z własnej nieprzymuszonej woli, całkowicie bezinteresownie, poświęcając swój wolny czas, po to byśmy wspólnie mogli się cieszyć dobrą zabawą i sportową rywalizacją. Dlatego ignorując prośby Organizatora o wysłanie przynajmniej 2-ch, 3-ch przedstawicieli z każdej drużyny na tego typu imprezę, pokazujemy że nie szanujemy ich wkładu i nie doceniamy ich wysiłku, choć to tak na prawdę niewiele. Pamiętajmy, że to wszystko nie dzieje się i nie będzie działo się same! 
W obecnym kończącym się już sezonie 2015/2016 rolę głównego Organizatora wzięła na siebie formalnie drużyna Dragons Tychy, personalnie w postaci Michała Bema oraz Artura Bernasia, natomiast ich wsparciem był Sławomir Skowroński (Pionier Tychy), Dariusz Kisiel (Zagłębie Sosnowiec). To oni włożyli najwięcej wysiłku w utrzymanie porządku, przestrzeganie regulaminu i zapanowanie nad systemem rozgrywek.
Pierwszy raz w historii ligi zagrało aż 16-cie drużyn co samo w sobie stanowi już organizacyjne wyzwanie i to nie tylko dla samych Organizatorów, ale również dla drużyn uczestniczących, gdyż wszyscy wiemy jak mocno są obłożone nasze lodowiska i jak trudno czasami zorganizować mecz w rozsądnych godzinach, które odpowiadałyby zainteresowanym. O wielkości naszej ligi świadczy też ilość "czynnych" zawodników, czyli takich którzy rozegrali przynajmniej jeden mecz, a ze statystyk wynika że liczba ta przekroczyła w tym sezonie 350 !!

Podsumowując nasze dokonania:

1. Klasyfikacja końcowa:

1.AKH ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
2.AKH UNIA OŚWIĘCIM
3.POLONIA BYTOM
4.TKKF PIONIER TYCHY
5.THC SIELEC SOSNOWIEC
6.WOJOWNICY OŚWIĘCIM
7.TYCHY KNIGHTS
8.SIGMA KATOWICE
9.VIKINGS OŚWIĘCIM
10.DRAGONS TYCHY
11.SZERSZENIE OŚWIĘCIM
12.KATOWICKIE BYKI
13.ADH NAPRZÓD JANÓW
14.TMHL CHEMIK KĘDZIERZYN KOŹLE
15.STV KATOWICE
16.ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC II

2. Puchar Necco Fair Play - za najmniejszą ilość kar:
AKH ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC II

3. KAKTUSA DO OPIEKI NA CAŁY ROK - za największą ilość kar
KATOWICKIE BYKI

4. MVP LIGI , Najskuteczniejszy zawodnik fazy Paly Off:
JAKUB KACZMARCZYK - AKH UNIA OŚWIĘCIM
 
5. Najskuteczniejszy zawodnik fazy zasadniczej:
PAWEŁ MADEKSZA - AKH ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

6. Najlepszy strzelec fazy zasadniczej:
RADOSŁAW SIKORA - POLONIA BYTOM

7. Najskuteczniejszy zawodnik fazy zasadniczej:
MARIUSZ TYMCZYSZYN - POLONIA BYTOM

8. Najlepszy OBROŃCA:
ANDRZEJ MIŁEK - TKKF PIONIER TYCHY

9. Najlepszy BRAMKARZ:
BOGDAN CYBULSKI - AKH ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Wszystkim uwikłanym w Organizację ligi, zawodnikom, sędziom, członkom rodzin zawodników za wyrozumiałość i kibicowanie należą się serdeczne podziękowania za wspólnie spędzony sezon 2015/2016.
Gratulujemy również, jeszcze raz zwycięzcom drużynowym i laureatom nagród indywidualnych. Jednocześnie zapraszamy do zabawy w kolejnym sezonie

 

 

ŚALH >>
WGiD >>

Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Kwiecień 2021  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Archiwum wpisów

Copyright MyCorp © 2021