Środa, 2018-10-17, 00:20:51
ŚLĄSKA AMATORSKA LIGA HOKEJA
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Formularz logowania
Główna » 2015 » Wrzesień » 1 » Rusza sezon 2015/2016 !!!
06:27:34
Rusza sezon 2015/2016 !!!

Dnia 31.08. odbyło się zebranie przedstawicieli drużyn w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem sezonu 2015/2016 Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. Na zebraniu omówiono sprawy organizacyjne, regulaminowe jak również rozlosowano grupy w których będzie się toczyła rywalizacji w sezonie zasadniczym. Grono drużyn naszej ligi w stosunku do zeszłego sezonu, zostało poszerzone aż o cztery nowe drużyny rodem z Oświęcimia: AKH Unia Oświęcim, Vikings Oświęcim, Wojownicy Oświęcim i Szerszenie Oświęcim. Drużyny te nie są nowicjuszami, gdyż w zeszłych sezonach występowały w Małopolskiej Lidze, gdzie odnosiły sukcesy, co roku biorą udział w Mistrzostw Polski Amatorów i na pewno nie będą tłem naszych rozgrywek. Dzięki temu mamy nadzieję, że więcej meczy będzie kończyło się "ciasnym" wynikiem, co na pewno podniesienie atrakcyjność naszej ligi.
System rozgrywek w obecnym sezonie jest zbliżony do ubiegłorocznych, a główna różnica polega oczywiście na większej ilości drużyn. Tak więc rozgrywki w sezonie zasadniczym, będą toczyły się w dwóch grupach po 8 drużyn systemem mecz i rewanż, natomiast po sezonie zasadniczym dalsza rywalizacja odbywać się będzie w systemie PLAY OFF.
Po tegorocznym sezonie, jeżeli tylko uda się utrzymać stan liczebny naszej ligi, nastąpi podział na dwie grupy (ligi): mocniejszą i słabszą, tak by wszyscy mogli rywalizować na bardziej dla siebie zbliżonym poziomie. Podział nastąpi na podstawie wyników i końcowej tabeli po zakończeniu sezonu 2015/2016.

Podczas zebrania mocno zaakcentowane zostało bezpieczeństwo zawodników, a Organizator czyni te kwestie priorytetowymi i uczula Wszystkich zawodników na tym punkcie, gdyż wszelkie przejawy źle pojętej agresji jak i niesportowego zachowania będą karane surowo i indywidualnie przez Radę Ligi.

Szczegółowy grafik i terminarz ligi jak również regulamin zostaną opublikowane w najbliższym czasie, natomiast już wiadomo że grafik jest bardzo "napięty" i w zasadzie jest niewiele przerw, w czasie których będzie można rozgrywać zaległe mecze. W związku z tym faktem, prosi się by wszystkie drużyny miały to na uwadze i nie czekały z rozgrywaniem meczów na ostatnią chwilę, a nawet na termin zgodny z grafikiem, bo jak wiadomo to nie my dyktujemy warunki zarządzającym lodowiskami, i nasz wpływ na godziny jakimi dysponujemy na swoich lodowiskach jest raczej mały. Nic nie stoi na przeszkodzie by rozgrywać mecze awansem i wykorzystywać każdy wolny, nadający się na mecz termin.

Losowanie grup odbyło się w obecności przedstawicieli wszystkich drużyn w systemie:
pierwsze cztery drużyny ubiegłego sezonu rozstawiono (grupa A: drużyna 1, 3; grupa B: drużyna 2, 4), natomiast drużyny z kolejnych miejsc dolosowywano do grup z par, które rozgrywały mecze o ostateczną lokatę sezonu 2014/2015, czyli na przykład: z pary drużyn, które zajęły w ubiegłym sezonie miejsca 5/6 (Sigma/Naprzód) wylosowano grupę do której trafia Sigma i tym samym Naprzód trafia do przeciwnej, itd. Z kolei drużyny oświęcimskie, utworzyły dwie pary z których drużyny zostały dolosowane na końcu.

Schemat losowania:

GRUPA „A”

A1 - Pionier Tychy (1), A2 - Polonia Bytom (3), A3 - Sigma Katowice / Naprzód Janów (5/6), A4 - Tychy Knights / STV Katowice (7/8), A5 - Katowickie Byki / Chemik Kędzierzyn Koźle (9/10), A6 - Dragons Tychy / Zagłębie II Sosnowiec (11/12) oraz A7 - Wojownicy Oświęcim / Unia Oświęcim, A8 - Vikings Oświęcim / Szerszenie Oświęcim.

GRUPA „B”

B1 - Zagłębie Sosnowiec (2), B2 - Sielec Sosnowiec (4), B3 - Sigma Katowice / Naprzód Janów (5/6), B4 - Tychy Knights / STV Katowice (7/8), B5 - Katowickie Byki / Chemik Kędzierzyn Koźle (9/10), B6 - Dragons Tychy / Zagłębie II Sosnowiec (11/12) oraz B7 - Wojownicy Oświęcim / Unia Oświęcim, B8 - Vikings Oświęcim / Szerszenie Oświęcim.

  

W wyniku losowania podział na grupy wygląda następująco:

Grupa A Grupa B
  Pionier Tychy                  Zagłębie Sosnowiec I
  Polonia Bytom   Sielec Sosnowiec
  Naprzód Janów   Sigma Katowice
  Tychy Knights   STV Katowice
  Katowickie Byki   Chemik Kędzierzyn Koźle
  Zagłębie Sosnowiec II   Dragons Tychy
  Wojownicy Oświęcim   AKH Unia Oświęcim
  Szerszenie Oświęcim   Vikings Oświęcim

Zgodnie z grafikiem pierwsza kolejka zaplanowana jest na weekend 19/20.09. a zestawienie meczów tej kolejki wygląda następująco:

Grupa A Grupa B

Pionier Tychy - Szerszenie Oświęcim

Zagłębie Sosnowiec I - Vikings Oświęcim

Polonia Bytom - Wojownicy Oświęcim

Sielec Oświęcim - AKH Unia Oświęcim

Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec II

Sigma Katowice - Dragons Tychy

Tychy Knights - Katowickie Byki

STV Katowice - Chemik Kędzierzyn Koźle

Wyświetleń: 1015 | Dodał: Admin | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Wrzesień 2015  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Archiwum wpisów

Copyright MyCorp © 2018