Formularz logowania
Główna » 2015 » Marzec » 9 » W finale do dwóch zwycięstw 1:0 dla Pioniera
10:20:32
W finale do dwóch zwycięstw 1:0 dla Pioniera

W pierwszym starciu finału ŚALH, w sobotę 7 III, "PIONIER" Tychy pokonał na tafli tyskiego Stadionu Zimowego, drużynę "ZAGŁĘBIA" Sosnowiec (4:0) w tercjach: (1:0, 0:0, 3:0). Losy meczu rozstrzygnęły się w III tercji, gdy to w niespełna cztery minuty, tyscy hokeiści zaaplikowali rywalom, aż 3 trafienia! W serii do dwóch wygranych, tyszanie prowadzą z ekipą z Sosnowca 1:0.

1:0, Lesław ABRAM (7’), 2:0, Mirosław BRONOWSKI - Marcin Pachut (36’) 5/4, 3:0, Paweł KWIECIŃSKI - Marek Malinowski (37’), 4:0, Beniamin ŻBIK - Mirosław Bronowski (39’) 5/4. KARY: Pionier €“ 6 min, Zagłębie€“ 10 minut.

PIONIER: Sławiński Adrian, Bucki Michał (od 37’) > Skorupka Marcin, Miłek Andrzej, Fus Piotr, Bronowski Mirosław, Guściora Grzegorz, Cegieła Dawid oraz: Abram Lesław, Pachut Marcin, Mioduszewski Piotr, Kwieciński Paweł, Senczek Michał, Garyga Krzysztof (kpt zespołu), Malinowski Marek, Nowak Damian, Krzywda Mateusz, Szkoła Marcin, Żbik Beniamin. Szkoleniowcy > Maćkowiak Tomasz (I trener) oraz asystenci Skoś Tomasz i Żymła Dariusz.

ZAGŁĘBIE: Cybulski Bogdan, Tutaj Robert, Tokarz Leszek, Kurowski Rafał, Fusiński Jakub, Ciepliński Bartosz, Sujka Andrzej, Tokarz Sebastian, Kisiel Dariusz (kpt zespołu), Kula Krzysztof, Kasprzyk Dominik, Zdrojewski Dariusz, Owczarek Jakub, Madeksza Paweł. Trenerzy > Grosicki Robert oraz Artur Ślusarczyk.

SĘDZIOWIE: Wolas Zbigniew, Porzycki Robert (obaj MPOZHL Oświęcim).

O 3 miejsce: Polonia Bytom - Sielec Sosnowiec 4:4, w karnych 1:2.

o 7 miejsce: Tychy Knights - STV Katowice 3:2 (rewanżu nie będzie - umówili się na jeden mecz).